Patronat

Aktualizacja informacji na naszej stronie 

dzięki wsparciu 
Fundacji PKO Banku Polskiego


Pełna lista odznaczonych


Informator

Wszystkich uczestników strajku w sierpniu 1980 roku w Gdyni prosimy o pilny kontakt. Kontakt e-mail: 
fpih@wp.pl , tel.: 792 453 909 lub osobisty w siedzibie w Gdyni, przy ul. Morskiej 9a (dyzury: od wtorku do piątku w godz. 14.00 - 18.00)


Uwaga !

Od lutego 2013 czynny będzie w stałych godzinach nowy lokal fundacji, który przygotowujemy do potrzeb udostępniania zbiorów.   Nowa siedziba została pozyskana dzięki przychylności władz Gdyni i mieści się przy ul.Morskiej 9-9A,  (bezpośrednio przy wyjściu z tunelu dworca Gdynia-Główna od strony ul. Wolności)

Do czasu oficjalnego otwarcia lokalu, dyżury pełni w nim Andrzej Kołodziej w środy i czwartki, w godzinach 15.00-18.00 tel.kontaktowy: 792 453 909

Lista uczestników strajku sierpniowego w 1980 roku w Gdyni

Listy uczestników » Lista uczestników strajku sierpniowego w 1980 roku w Gdyni

Imienna lista uczestników strajku sierpniowego w 1980 roku w Gdyni


Lista uczestników strajku sierpnia 1980 w Gdyni, proponowanych do Honorowego Odznaczenia „Bohaterom Sierpnia ’80 Gdynia” uczestnikom strajków sierpniowych, za odwagę walki o godność i wolność w sierpniu 1980 roku - dzień 29 sierpnia 2013 roku.

1.    Adamski Zbigniew
2.    Andrzejewski Andrzej
3.    Balcer Marian
4.    Baranowski Gerard
5.    Barański Kazimierz
6.    Bazan Józef
7.    Bejrowski Czesław
8.    Belka Jerzy
9.    Belka Zbigniew
10.    Bendyk Andrzej
11.    Benka Zygmunt
12.    Białoskórski Wojciech
13.    Bieliński Marek
14.    Bieszke Edmund
15.    Bieszko Kazimierz
16.    Bochnacki Andrzej
17.    Bodzińska Julita
18.    Borek Zbigniew
19.    Borusewicz Bogdan
20.    Brejwo Grzegorz
21.    Brot Marian
22.    Brylowski Stanisław
23.    Brylowski Zenon
24.    Brzeziński Jerzy
25.    Budzisz Marian
26.    [Bugajewski Zdzisław]†
27.    Bulczak Stefan
28.    Burda Stanisław
29.    [Butkiewicz Andrzej]†
30.    Butkiewicz Maciej
- w USA przekazał
Arkadiusz Kazański
31.    Cegła Jerzy
32.    Chmielewski Stanisław
33.    Chodowiec Witold
34.    Choreń Ryszard
35.    Chrząstek Stanisław
36.    Cirocki Zbigniew
37.    Cmieliński Henryk
38.    Cygan Andrzej
39.    Czaja Ludwik
40.    Czarnojan Jerzy
41.    Czoska Jerzy
42.    Czwiertak Ireneusz
43.    Damasiewicz Edward
44.    Dębski Kazimierz
45.    Dietrich Zenon
46.    Długoszewski Władysław
47.    Dobrowolski Romuald
48.    Dojas Janusz
49.    Domachowski Ryszard
50.    Dopke Zygmunt
51.    Dunia Zdzisław
52.    Dziaduszek Waldemar
53.    Eichelberger Jan
54.    Emilianow Jan
55.    Filter Stanisław
56.    Formela Edward
57.    Formela Marek
58.    Frankiewicz Edward
59.    Gadziałowska Anna
60.    Gałuszka Tadeusz
61.    Gawin Jan
62.    Gerłachowski Henryk
63.    Glabiszewski Tomasz
64.    Gocał Jan
65.    Gohlike Jerzy
66.    Golec Bogumiła
67.    Gołdyn Franciszek
68.    Gotner Adam
69.    Gozdur Ryszard
70.    Goździewicz Jacek
71.    Goździewicz Józefa
72.    Góra Lech
73.    Górny Ryszard
74.    Grabarski Roman
75.    Grabowicz Zbigniew
76.    Grabowski Jan
77.    Grabowski Marek
78.    Grota Wiesław
79.    Gryglewski Wojciech
80.    Grzenia Bruno
81.    Grzenkowicz Bogdan
82.    Gutowski Władysław
83.    Hacia Teresa
84.    Hapke Bernard
85.    Hinc Marian
86.    Hinz Maria
87.    Jacek Władysław
88.    Jagielski Piotr
89.    Janka Jerzy
90.    Jankowski Krzysztof
91.    Jankowski Roman
92.    Jarosiewicz Ryszard
93.    Jarzębiński Kazimierz
94.    Jasiński Jerzy
95.    Jaworski Jerzy
96.    Jażdżewska Ewa
97.    Jendrak Maria
98.    Jerzak Kazimierz
99.    Jezusek Mirosław
100.    John Jerzy
101.    Julke Bernard
102.    Jurkowska Barbara
103.    Just Anatol
104.    Kalinowski Antoni
105.    Kalinowski Leon
106.    Kaliszuk Jan
107.    Kała Włodzimierz
108.    Kamieńska Elżbieta
109.    Kamieński Jan
110.    Kamieński Mirosław
111.    [Kardas Henryk ]†
112.    Karolin Witold
113.    Karsznia Józef
114.    Karwowski Tadeusz
115.    Kasprowska Elżbieta
116.    Kaszuba Grażyna
117.    Kesz Tadeusz 
118.    Kila Henryk
119.    Kisielewski Tadeusz
120.    Knop Roman
121.    Kobierowski Stanisław
122.    Kołodziej Andrzej
123.    Korsak Mirosław
124.    Kosz Jan Ludwig
125.    [Koszarska Maria]†
126.    Kotowski Edward
127.    Kowal Jarosław
128.    Kowalczyk Jerzy
129.    Kowalczyk Ryszard
130.    Kowalski Romuald
131.    Kozicki Andrzej
132.    Kralewski Stanisław
133.    Krasiński Stanisław
134.    Krawczyk Czesław
135.    Kriesel Jan
136.    Krol Władysław
137.    Krzyżanowski Andrzej
138.    Księżopolski Zbigniew
139.    Kubasiewicz Ewa
140.    Kujawiński Józef
141.    Kulaszewicz Piotr
142.    Kulawczuk Henryk
143.    Kulwikowski Tadeusz
144.    Kummer Andrzej
145.    Kurczewicz Marek
146.    Kurowski Zbigniew
147.    Kuzimski Roman
148.    Kwiatkowski Edmund
149.    Kwoka Zenon
150.    Lenartowicz Jan
151.    Leszczyk Krzysztof
152.    Lewandowski Andrzej
153.    Lewiński Tadeusz
154.    Leyk Dionizy
155.    Lidzbarski Zygmunt
156.    Lisiński Ryszard
157.    Magalski Grzegorz
158.    Majcher Zdzisław
159.    Majewski Grzegorz
160.    Majka Stanisław
161.    Majorkiewicz Jan
162.    Malczewska Alicja
163.    Mański Czesław
164.    Marecki Wojciech
165.    Markuszewski Zbigniew
166.    Merchel Jan
167.    Michalak Stanisław
168.    Michalak Tadeusz
169.    Michewicz Stanisław
170.    Michniewicz Stefan
171.    Michulec Józef
172.    Mierzejewski Henryk
173.    Miętki Zdzisław
174.    Mikołajczyk Krzysztof
175.    Miłostek Stanisław
176.    Miłosz Leonard
177.    Mioskowski Jan
178.    Miotke Jerzy
179.    Miotke Lucjan
180.    Miotke Zygmunt

Strony: